srovnejte rozházené ikony

Jste zvyklí na určité rozložení ikon na pracovní ploše a čert by vás bral, když si počítač svévolně ikony rozhází? Této noční můře uživatelů učiní přítrž jednoduchý, česky komunikující a zdarma dostupný program DesktopOK.

Zprovoznění programu

Nástroj DesktopOK se neinstaluje, získáte jej zabalený v ZIP archivu. Tento archiv otevřete jako běžnou složku dvojitým kliknutím a jediný obsažený soubor zkopírujte na pevný disk. Můžete jej však zkopírovat třeba i na flash disk a používat na více počítačích zároveň.

Zapnutí programu a čeština

Program spusťte dvojitým kliknutím na soubor zkopírovaný z archivu (má příponu .exe). Při prvním spuštění bude pravděpodobně komunikovat německy. Klikněte na vlaječku v levém dolním rohu okna a zvolte možnost Czech – Česky. Chcete-li vytvořit zástupce programu na ploše, klikněte na tento soubor pravým tlačítkem myši, podržte jej stisknuté, přesuňte kurzor na volné místo pracovní plochy, tlačítko uvolněte a zvolte příkaz Vytvořit zde zástupce.

Uložení rozložení ikon

Aktuální rozložení ikon uložte kliknutím na tlačítko Uložit. Ve výpisu uložených pozic se objeví nová položka, označená aktuálním rozlišením obrazovky a datem uložení. Pokud používáte více monitorů s různým rozlišením, neznamená to vůbec žádný problém. Dokonce můžete mít na monitorech uloženo různé rozložení ikon a díky programu DesktopOK mezi nimi můžete snadno přecházet.

Obnovení rozložení ikon

Chcete-li rozházené ikony srovnat podle dříve uložených údajů, vyberte kliknutím příslušnou položku z výpisu uložených rozložení a klikněte na tlačítko Obnovit. Libovolnou položku (například již zastaralé rozložení) můžete též snadno smazat – označte jej kliknutím a klikněte na tlačítko Odstranit.

Ukončení programu

Červený křížek v pravém horním rohu okna program DesktopOK nevypíná, ale minimalizuje do oznamovací oblasti systému (vpravo dole vedle hodin). Chcete-li program úplně vypnout, použijte příkaz Konec z roletového menu DesktopOK nebo klikněte na tlačítko Konec v levém horním rohu okna programu.

Automatické ukládání

Program lze též automaticky spouštět při startu systému, stačí aktivovat volbu Možnosti / Spustit DesktopOK při startu… Bude-li program neustále spuštěn, má smysl aktivovat i automatické ukládání rozložení ikon – viz Možnosti / Automatické ukládání / Povolit. V roletovém menu Možnosti / Automatické ukládání pak můžete jednotlivými volbami ovlivnit frekvenci a další parametry automatického ukládání. Máte-li problém s tím, že počítač pravidelně rozhazuje ikony při startu operačního systému, aktivujte z menu Možnosti volby Uložit při vypínání…  a Obnovení při spouštění… Samozřejmě je potřeba, aby se program automaticky spouštěl.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>