jak stáhnout video z YouTube

Zaujalo vás nějaké video na populárním portálu YouTube a chtěli byste si jej uložit na disk počítače, multimediálního centra nebo třeba do chytrého mobilního telefonu? Video z YouTube lze poměrně snadno stáhnout pomocí bezplatného nástroje Free YouTube Download.

Instalace programu

Česky program bohužel neumí, a tak v prvním okně průvodce instalací potvrďte tlačítkem OK volbu English. V následujícím okně klikněte na tlačítko Next. Ve třetím okně označte volbu I accept… (jde o souhlas s licencí) a znovu klikněte na tlačítko Next. Čtvrté okno opět uzavřete kliknutím na tlačítko Next, ale nyní pozor! V dalších oknech zrušte instalaci softwaru třetí strany. Z nabízených možností vyberte vždy tu neoznačenou – zpravidla tedy vlastní, resp. pokročilou (angl. custom) instalaci – a následně zrušte označení všech vnořených zatržítek. Dále se průvodce instalací zeptá, zda chcete umístit na plochu zástupce programu (Add Free YouTube to MP3 Converter icon…) – tuto možnost klidně označte, další zobrazované možnosti již nikoliv. Kliknutím na tlačítko Install zahajte instalaci programu a po jejím dokončení program kliknutím na tlačítko Finish spusťte.
Free YouTube Download - instalace programu (odmítnutí marastu)

Nalezení videa

Otevřete prohlížeč internetových stránek a na YouTube vyhledejte video, které chcete stáhnout. Kliknutím na text adresy v adresním řádku prohlížeče označte odkaz na video a použijte klávesovou zkratku Ctrl+C (nebo zadejte příkaz Úpravy/Kopírovat).
Free YouTube Download - zkopírování adresy videa

Stažení videa

Zobrazte okno programu a klikněte na tlačítko Paste (nebo použijte klávesovou zkratku Ctrl+V). Stačí chvíli počkat, a můžete kliknout na tlačítko Download. Následně se příslušné video stáhne. Stažený soubor se standardně objeví v adresáři Video – ve Windows XP jde o podadresář složky Dokumenty, ve Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 jde o samostatnou složku na úrovni složky Dokumenty (viz levý pruh okna Počítač).
Free YouTube Download - stažení videa

Nejvyšší kvalita videa

Program standardně stahuje video ve formátu MP4 a v kvalitě 720p (nebo v nejbližší nejvyšší kvalitě, není-li kvalita 720p dostupná). Některá videa na YouTube jsou však zpracována i v rozlišení full HD (1 080p). Proto je vhodné otevřít okno Tools / Options a z menu Desired video kvality na kartě Output vybrat možnost Best Quality.
Free YouTube Download - stahování videa v nejvyšší možné kvalitě

Změna složky pro ukládání videí

Chcete-li stažená videa ukládat do jiné složky, vyberte z menu Tools možnost Change default output folder… V otevřeném okně vyberte kliknutím libovolný adresář a svou volbu potvrďte stisknutím tlačítka OK.
Free YouTube Download - nastavení výstupní složky

Ukončení programu

Při uzavření programu se zobrazí okno s doporučením nainstalovat pokročilou (placenou) verzi programu. Toto okno uzavřete kliknutím na křížek v pravém horním rohu.
Free YouTube Download - výzva k zakoupení pokročilé verze

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>