MP3 z YouTube

Populární videoportál YouTube obsahuje velké množství hudby. V tomto článku se dozvíte, jak z písniček na YouTube udělat populární „empétrojky“ – soubory k přehrávání na počítači či v přenosném přehrávači. Pomůže vám s tím bezplatný anglicky komunikující program Free YouTube to MP3 Converter.

Instalace programu

Česky program bohužel neumí, a tak v prvním okně průvodce instalací potvrďte tlačítkem OK volbu English. V následujícím okně klikněte na tlačítko Next. Ve třetím okně označte volbu I accept… (jde o souhlas s licencí) a znovu klikněte na tlačítko Next. Čtvrté okno opět uzavřete kliknutím na tlačítko Next, ale nyní pozor! V dalších oknech zrušte instalaci softwaru třetí strany. Z nabízených možností vyberte vždy tu neoznačenou – zpravidla tedy vlastní, resp. pokročilou (angl. custom) instalaci – a následně zrušte označení všech vnořených zatržítek. Dále se průvodce instalací zeptá, zda chcete umístit na plochu zástupce programu (Add Free YouTube to MP3 Converter icon…) – tuto možnost klidně označte, další zobrazované možnosti již nikoliv. Kliknutím na tlačítko Install zahajte instalaci programu a po jejím dokončení program kliknutím na tlačítko Finish spusťte.

Free YouTube to MP3 Converter – instalace programu (odmítnutí marastu)

Nalezení videa

Otevřete prohlížeč internetových stránek a na YouTube vyhledejte video, které chcete převést do MP3. Kliknutím za text adresy v adresním řádku prohlížeče označte odkaz na video a použijte klávesovou zkratku Ctrl+C (nebo příkaz Úpravy/Kopírovat).

Free YouTube to MP3 Converter – výběr videa

Nastavení zvuku

Zobrazte okno programu. Jakmile nástroj zjistí, že je ve schránce odkaz na video z YouTube, automaticky o něm začne načítat informace. Chvilku vyčkejte, až se informace načtou. Poté v roletovém menu Formatsvyberte možnost MP3. (Pokročilejší uživatelé si možná zvolí jiný z nabízených formátů.) Dále v části Quality vyberte kvalitu vytvářené „empétrojky“. Pokud je zvuk na YouTube v dostatečné kvalitě, zvolte možnost Lame Extreme Quality… nebo možnost  Lame Insane Quality… Nižší než standardní kvalitu (Lame Standard Quality…) nelze doporučit.

Free YouTube to MP3 Converter – kvalita stahované hudby

Stažení hudby

Nyní můžete kliknout na tlačítko Download. Následně se zvuk příslušného videa stáhne a uloží do formátu MP3. Stažená empétrojka se standardně objeví v adresáři Hudba – ve Windows XP jde o podadresář složky Dokumenty, ve Windows Vista / Windows 7 / Windows 8 jde o samostatnou složku na úrovni složky Dokumenty (viz levý pruh okna Počítač).

Free YouTube to MP3 Converter – lokalizace stáhnutého souboru

Popisky skladby (MP3 tagy)

Po stažení skladby můžete ještě upravit její popisky (tzv. tagy). Z menu Download vyberte příkaz Tags. V zobrazeném okně můžete určit číslo stopy (Track #), její název (Title), jméno interpreta (Artist), jméno alba (Album), rok vydání (Year) a žánr (Genre), přidat komentář (Comment) a dovolit programu automaticky vyhledat obrázek přebalu alba (Add artwork…). Libovolná položka může zůstat nevyplněná. Upravené popisky uložte kliknutím na tlačítko Write tags.

 Free YouTube to MP3 Converter – popisky skladby (MP3 tagy)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>